Chcete, aby sa zmena Vašej strechy stala budúcim zdrojom príjmov, alebo súčasťou sebestačného cyklu s nabíjacou stanicou pre váš dom, alebo auto? Benders má kompletné riešenie solárnych článkov, ktoré sú vhodné pre vašu strechu bez ohľadu na to, či to sú panely integrované, alebo povrchovo montované.

 

Na trhu existuje množstvo rôznych variantov solárnych článkov, a to s čím sa firma Benders rozhodla pracovať, sú tenkovrstvové solárne články a monokryštalické solárne panely.

Tenkovrstvové solárne články majú svoj názov podľa tenkého filmu, ktorý absorbuje svetlo. Film sa nanáša na nosný materiál, ako je sklo, plast alebo kov. Existujú rôzne typy tenkých vrstiev v závislosti na tom, ktoré látky sú zahrnuté, ale spoločné pre túto technológiu je, že je trvanlivá, vydrží zmeny počasia, nevadí jej zamračenej dni a nie je ovplyvnená tak negatívne teplom, ako tradičné solárny panel na báze kremíka. Články majú tú výhodu, že ich účinnosť stúpa pri nízkej intenzite dopadajúceho svetla. Sú flexibilné vo svojom dizajne, čo umožňuje tiež atraktívnejšie dizajn solárnych článkov. Tenký film je navyše recyklovateľný. Tenkovrstvové články druhej generácie už majú mnohonásobne tenšiu aktívnu polovodičovú vrstvu (je to naozaj len tenký film) a súčasne majú väčšiu účinnosť.

Monokryštalické solárne panely sú založené na použití kremíka a zvyčajne majú matný čierny odtieň. Panely na báze kremíka možno považovať za trochu kontrastné k tenkému filmu, ale sú efektívnejšie a ďalej sa vyvíjajú, keďže ide o najstaršie a najosvedčenejšie technológiu solárnych článkov ..

Palema SunWave

Estetické hľadisko na použitie solárnych panelov na strechách odrádzalo zatiaľ veľa majiteľov domov od ich inštalácie. To už ale nie je Pravda! S unikátnym riešením prišla firma Benders. Firma Benders sa vždy snažila svojim klientom splniť ich želanie, a tak pristúpila k vývoju nových unikátnych technológií a pripravila strechu so solárnymi panelmi „bez kompromisov“.

Spoločne s firmou Midsummer, ktorá sa zaoberá vývojom solárnych technológií vyvinula unikátne riešenie solárnych panelov prispôsobeným pre dvojplášťovú strešné tašku Palema. Solárny panel je vyrábaný v Järfälla švédskou spoločnosťou Midsummer for Benders. Montáž tenkovrstvového solárneho panelu je jednoduchá a nevyžaduje žiadny vplyv na strechu. Je umiestnená na povrchu tašiek Palema na nové alebo už existujúce streche. Jeden panel zodpovedá šírke piatich tašiek a panely sú zapojené v sérii s káblami, ktoré sú súčasťou striedačov a ďalšieho vybavenia v kompletnom balení od Benders. Príjem objednávok solárnych panelov už prebieha a v októbri budú prvé panely dodávané na strechu v severských krajinách.

„Pre nás bolo vždy dôležité ponúknuť trhu kompletný sortiment a najnovšie strechu. Vzhľadom k tomu, že slnečné svetlo ponúka toľko energie, je samozrejmosťou možnosť ponúkať solárne panely so štýlovým dizajnom a jednoduchou montážou špeciálne prispôsobené pre naše výrobky, „hovorí Ove Bender, CEO Benders.

 

ShingEl & RooF

V spolupráci so spoločnosťou Šolta ponúka Benders tiež integrované solárne panely postavené na tenkovrstvových technológiách, ktoré neohrozujú funkčnosť ani estetiku strechy a sú kompatibilné so strešnými taškami Carisma. Šolta ShingEl je panel, ktorý nasleduje strešný panel Carisma a pokrýva päť tašiek na šírku. Výsledkom je, že solárne panely sa zo zeme stávajú esteticky veľmi príjemnými. Šolta roof je väčšia varianta, ktorá zaberá dva rady škridiel Carisma na výšku a päť radov na šírku, takže Šolta roof je cenovo výhodnejšie.

 

Solárne panely montované na povrch

Solárne panely namontované na povrchu sa montujú na všetky typy striech a montujú sa na strešné tašky pomocou koľajníc a rôznych typov konzol prispôsobených rôznym typom striech. Benders majú špeciálne navrhnuté konzoly, ktoré vyhovujú všetkým pásovým strešným taškám Palema, Carisma a Exklusiv.

 

Zdroj:

https://www.benders.cz/akce-a-novinkyhttps://www.benders.se/benders/artikelarkiv/2019/varldsunik-solpanel-fran-benders/

Více: