Benders plní Vaše sny …

Farba Benderit je špeciálne navrhnutá pre aplikáciu na betónové strešné škridle a má veľmi dlhú životnosť.

Farby Benderite sa skladajú z farebných pigmentov (oxid železitý), vody, spojív a plnív.

Je to nami vyvinutá a vyrobená farba, ktorá zabezpečuje najvyššiu kvalitu.

Je dvojitá matná farbená akrylátová povrchová úprava, ktorá zaisťuje vysokú sýtosť farieb.

Strešná krytina s touto úpravou je optimálnym riešením ako pre nové, tak aj rekonštruované rodinné domy i ostatné stavby, na ktoré sú kladené aj estetické požiadavky.

Je jedinečná vysoko lesklá povrchová úprava s dvojitým farbeným akrylátovým povrchom a následným lesklým nástrekom. Zaisťuje vysokú odolnosť – zamedzuje usadzovaním rias, machov a vápnika a vyznačuje sa aj zvýšenou ochranou proti nepriaznivým vplyvom životného prostredia a premenlivým poveternostným podmienkam. Vďaka ochrannému lesklému náteru sú vyplnené všetky póry na povrchu škridiel, nedochádza preto k usadzovaniu nečistôt, hladký povrch zaručuje súčasne dlhodobú farebnú stálosť.

Je vysoko trblietavý povrch s efektom ľahkej glazúry, so špeciálnou dvojitou farbenou akrylátovou povrchovou úpravou a následným trblietavo-lesklým nástrekom. V ponuke sú dve farby. Táto jedinečná, prevratná, vysoko odolná povrchová úprava garantuje zvýšenú ochranu proti nepriaznivým vplyvom životného prostredia a poveternostným podmienkam. Zamedzuje usadzovaniu rias, machov a vápnika na streche.

Ochranný trblietavo-lesklý nástrek zapĺňa všetky póry na povrchu škridle, takže ani v tomto prípade nedochádza k zašpineniu a usadzovaniu nečistôt. Hladký povrch zaručuje dlhodobú farebnú stálosť. Pozoruhodné je, že efekt glazúry sa mení podľa zmien počasia, čo spôsobuje krásne premenlivé kombinácie trblietania a lesku na streche. Povrchová úprava Briliant je v SR ponúkaná iba v sortimente strešných krytín značky Benders.

 

VLASTNOSŤ

BENDERIT

CANDOR

BRILIANT

Odolnosť proti mrazu podľa SS-EN 490/49 áno áno áno
Hydroizolácia podľa SS-EN 490/491 áno áno áno
Pevnosť podľa SS-EN 490/491 áno áno áno
Povrch chránený pred UV žiarením ++++ ++++ +++++
Farebne odolný povrch ++++ +++++ +++++
Tepelne odpudzujúci povrch ++++ ++++ +++++
Nečistoty a odpudzujúci povrch ++++ +++++ +++++