Benders plní Vaše sny …

Sme najlepší vo výrobe betónových strešných krytín – prečo to môžeme tvrdiť?

Viac ako polstoročie sme vyvíjali a upravovali strešné krytiny na niečo, na čo sme dnes naozaj hrdí. A to, pokiaľ ide o funkčnosť, tak aj o jej vzhľad. Pri všetkých našich modelov strešných škridiel a ich povrchových úprav, z ktorých si môžete vybrať, si môžete byť istí, že dostanete strešnú krytinu najvyššej kvality s najlepšou odolnosťou voči neľútostnému severskému klímy. Naše výrobné závody vo Švédsku a Nemecku sú garantom najvyššej kvality výroby.

Namiesto starostí o kvalitu teraz v pokoji môžete riešiť ostatné požiadavky a osobné preferencie, ktoré budú tvoriť základ Vašej novej strechy. Existuje veľa možností, ako kombinovať typy a povrchové úpravy našej krytiny. Pre akú strechu sa nakoniec rozhodnete, to necháme na Vás. Chceli by sme ale byť prvý, kto vám zablahoželá k správnej voľbe, ktorá Vás aj Váš dom bude tešiť po mnoho rokov.

  • 4 príťažlivé tvary pre všetky typy striech

  • viac ako 20 farieb od matnej po lesklú

  • kompletný strešný systém od jedného dodávateľa

  • 60 rokov skúseností + certifikovaná kvalita

  • overené technické riešenie a kvalitné spracovanie v švédskych a nemeckých výrobných závodoch

  • kompletné informácie a servis od našich odborníkov

  • výpočet spotreby materiálu na strechu – zadarmo

  • katalóg výrobkov aj doplnkov a cenník na stiahnutie

  • inšpirácie z domova i zahraničia – archív obrázkov

  • veľké skladové zásoby a bežné dodávky do 10 dní

Použité kvalitné suroviny a preverený spôsob spracovania, to je základ strešnej krytiny Benders

Betónová strešná krytina Benders sa vyrába z cementu, piesku, vody a oxidu železnatého.

Kvalitné spracovanie produktu garantuje dokonalá stlačovacia forma a laboratórne skúšky, ktoré zabezpečujú neustálu kontrolu výroby a následnú kvalitu našich výrobkov.

Aby bolo zaistené, že naše krytina bude mať maximálnu životnosť, vykonávajú sa nepretržité skúšky, aby sa skontrolovala pevnosť, hrúbka a hmotnosť krytiny. Môžete si teda byť istí, že sa jedná o krytinu najvyššej kvality, ktorú môžete mať na Vašej streche!

Použitý piesok je dodávaný z miestnej štrkovne. V našom hlavnom závode v Edsvära (vo Švédsku) je všetok piesok odoberaný z vlastnej štrkovne a prepravovaný špeciálnym vozidlom, ktorý naloží približne 55 ton – to pre ochranu životného prostredia. Po privezení piesku sa urobí ďalšia presná kontrola, aby sa zabezpečilo, že pre materiál na našu krytinu bude použitý jeho správny podiel. Všetok cement použitý v našej výrobe je získavaný od najčistejšieho výrobcu na svete – Svenska cementu.

Okrem toho, že sú naše strešné škridle dvakrát natreté, sú všetky naše strešné krytiny ošetrené povrchovou úpravou a tiež farbené už v základnej hmote oxidom, čo im dodáva extra hlboký farebný tón. Povrchové úpravy boli vyvíjané po mnoho rokov a optimalizované tak, aby boli po dlhú dobu farebne odolné a stále.

Krytina je vystavená vetru a počasiu s veľkými teplotnými zmenami. Preto je nanajvýš dôležité, aby škridle boli odolné voči mrazu a chladu. Naša krytina je testovaná a spĺňa požiadavky normy SS-EN 490/491. A tiež preverená 60-ročnou skúsenosťou v severských krajinách, ako je Švédsko, Fínsko, Estónsko a mnohými ďalšími.

Aká by bola strešná krytina, ak by neposkytovala ochranu proti vode? – na streche asi nič moc. Preto u nás pravidelne testujeme vodotesnosť našich škridiel, aby sme Vás mohli uistiť, že naša krytina zabezpečí, aby vaša novo postavená strecha mala maximálnu ochranu proti vetru i dažďu.

Každá strecha je vystavená pôsobeniu poveternostných vplyvov, prachovým časticiam aj rastlinám. Všetky naše povrchové úpravy však vykazujú proti týmto vplyvom dobrú odolnosť. Naše povrchové úpravy Candor a Brilliant majú navyše extra tvrdý povrch, ktorý ďalej komplikuje rast machov a lišajníkov, ktoré sú najväčšou hrozbou.

My v Benders chceme, aby ste sa pri výbere našej strešnej krytiny cítili bezpečne. Preto vám poskytujeme plnú 30-ročnú záruku, pokiaľ ide o pevnosť, vodotesnosť a mrazuvzdornosť všetkých našich výrobkov.

Benders poskytujú 15 ročnou záruku na funkčnosť strešného systému, pri nákupe kompletného strešného balíčka s originálnym sortimentom Benders a odbornou firmou. Záruka potvrdzuje, že STREŠNÉ SYSTÉM Benders bude minimálne po dobu 15 rokov plniť funkciu strechy odolné voči vplyvom počasia na budove.